В Україні дозволили прив’язувати зарплати до долара: як це буде

Верховний суд України дозволив “прив’язувати” зарплату в Україні до курсу іноземної валюти. Однак виплачувати її мають обов’язково в гривнях.


Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Сьогодні


Законом передбачено обов’язковість здійснення платежів на території України в національній валюті. У той же час в ньому відсутні будь-які заборони на розрахунок зарплати іноземною валютою або іншими розрахунковими величинами. Про це йдеться в постанові від 26 червня.


Журналісти вирішили дізнатися у киян: чи хочуть вони, щоб їх зарплата прив’язувалася до іноземної валюти?


“Теоретично, так. Я був би зацікавлений, щоб заробітна плата не втрачала купівельну спроможність”. “А як ви думаєте, Ваш роботодавець пішов би на поступки, якщо б Ви попросили?” “На жаль, не пішов би”, – вважає житель столиці.


Інший киянин зазначив, що було б непогано, щоб зарплата була прив’язана до курсу долара.


“А якби попросили про це начальство і просили перш?” “Ні, в Україні зарплата виплачується в гривні, тому в доларах навряд чи буде, а для прив’язки, напевно, треба збільшувати прожитковий мінімум або мінімальну зарплату”, – відповів він.


Багато хто не ризикує обговорювати ймовірну прив’язку зарплати до долара. Респонденти впевнені: роботодавець відмовить. Експерт з кадрової політики такі побоювання розуміє.


“Коли людина вже працевлаштувався на роботу, то всі істотні умови договору вже узгоджені, і на їх зміну роботодавець може піти тільки за своїм бажанням. Якщо людина шукає місце роботи, то може про це говорити, але в більшості випадків, в 99 із 100, роботодавець відмовить, і з юридичної точки зору буде прав”, – пояснює HR-менеджер однієї з компаній Ростислав Герасименко.


Для власника бізнесу щомісячна корекція зарплати в залежності від курсу валюти невигідна. А для бухгалтерів і кадровиків – це додаткова робота.


Нагадаймо, фахівці прогнозують, що курс долара цього літа втримається в коридорі 26,3-26,8 грн/дол, причому скоріше навіть ближче до нижньої межі.


Також, Національний банк України на 20 червня 2019 року підвищив курс гривні на п’ять копійок – до 26,33 гривень за долар – в порівнянні з попереднім банківським днем.


Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2019/07/11/v-ukrayini-dozvolili-priv-yazuvati-zarplati-do-dolara-yak-tse-bude/”

Copyright © 2011-2019 . http://superbloggermom.com. Редакция - [email protected]